Úspěšné vystoupení Jihlavského plaveckého klubu AXIS na MČR žactva

Jako první absolvovali své mistrovské závody žáci. Čtrnáctiletí bojovali v Českých Budějovicích, třináctiletí v Plzni a dvanáctiletí na bazéně v Kopřivnici. Mezi českou žákovskou elitou se neztratili ani plavci Jihlavského plaveckého klubu AXIS jichž se na MČR probojovalo celkem 16 a ze všech bazénů si přivezli celkem 15 medailí.

Nejcennější vybojoval Ondřej Slavík v Kopřivnici, když dvakrát zvítězil na tratích 400 volný způsob a 100 motýlek. K tomu ještě přidal medaile na tratích 100, 200 a 400 polohový závod. Z Plzně přivezli zástupci JPK AXIS tři medaile zásluhou třetích míst Elišky Jirkové na tratích 100 a 200 znak a také bronzové štafety 4x50 volný způsob ve složení Eliška Jirková, Nikol Štorková, Aneta Matulová a Simona Ščepánová. Nejstarší žáci bojovali v Českých Budějovicích a tady se dařilo Dominice Polákové, která vyplavala čtyři mistrovské medaile. Druhá místa na 200 a 800 volný způsob a bronzové medaile na tratích 200 a 400 polohový závod.

Tři medaile získali plavci JPK AXIS také ve štafetách. Stříbrné hoši ve složení Roman Beneš, Jakub Sochor, Jakub Čížek a Matyáš Cakl na 4x50 polohově i 4x50 volný způsob.

Poslední, také stříbrnou vybojovali plavci ve smíšené štafetě 4x50 volný způsob ve složení Zikmundová Kristýna, Poláková Dominika, Jakub Čížek a Matyáš Cakl. Žactvu se tedy letní MČR vydařilo a doufejme, že se bude dařit i dorostencům a dospělým na letním MČR 12.-15.7. v Praze.

Výsledky: 14 let, 13 let, 12 let