Nejmladší plavci Jihlavského plaveckého klubu AXIS na   Malé ceně města Znojma

V sobotu 5. října 2019 naši nejmladší plavci / převážně členové 5. + 6. plav. třídy + 7. tř. / vyrazili na 16. ročník Malé ceny města Znojma. Pozvání zúčastnit se těchto závodů získalo 16 plaveckých oddílů z Moravy a Slovenské republiky. Celkem se závodů zúčastnilo 160 závodníků. Nejpočetnějším oddílem byl Prostějov / 24 závodníků / před Sportovním klubem policie Komety Brno / 22 účastníků / a Jihlavským plaveckým klubem AXIS / 18 závodníků /.

Nejvíce bodů FINA získal Prostějov / 24 289 /, před Plaveckým klubem Kuřim/ 23 788 / a Kometou Brno / 18 475 /. Jihlavský plavecký klub s 14 670 body skončil na čtvrtém místě. V bodech za umístění v desítce nejlepších plavců v jednotlivých disciplínách skončil JPK AXIS až na jedenáctém místě. Věkový průměr plavců JPK byl 11,7 let.

Slastný pocit z výstupu na stupně vítězů byl pro náš klub pouze ve dvou případech / Leontýna – 400VZ – druhé místo a Adriana – 100P – třetí místo /. V elitní desítce nejlepších plavců v jednotlivých disciplínách se ještě objevili Daniela Heřmánková + Jan B. Doležel + Vít Dvořák + Matěj Picka a Kateřina Kinclová. Našemu klubu se nevyhnuli ani diskvalifikace za špatné obrátky či dohmaty / ve dvou případech /. Ve všech svých startech se podařilo zlepšit Šárce Vavřinové + Matyáši Hlaváčkovi a Janovi Pelantovi.