LETNÍ MČR DOROSTU V PLAVÁNÍ

O víkendu 14.-16.6.2013 proběhlo v Plzni letní MČR dorostu v plavání. Jihlavský plavecký klub AXIS je v této kategorii dlouhodobě jedním z nejlepších klubů v ČR a tak i letos odjížděl na MČR se sedmnácti závodníky a vysokými ambicemi na medaile. Do Plzně bohužel neodjela jedna z kandidátek na mistrovské tituly Jana Bukovanová, která si před týdnem na závodech v Monaku, kde byla s českou reprezentací, protrhla ušní bubínek a sezóna pro ni takto smolně skončila. I přesto se jihlavští plavci ukázali ve velmi dobrém světle. Celkově na MČR vybojovali 21 medailí, z toho 8 titulů mistra ČR. Ve výborném světle se představili především kluci, kteří ve štafetách nedali ostatním klubům šanci a zvítězili na 4x100 polohově i v kraulových štafetách na 4x100 i 4x200 metrů. V individuálních závodech nejvíce titulů vybojoval Vojtěch Simbartl, který zvítězil na tratích 50, 100 i 200 prsa a i skvělými časy potvrdil stoupající výkonnost před letošním MEJ a MSJ. Mistrovský titul vybojoval také Vojtův kolega z juniorské reprezentace Luboš Vlčan na 50 znak. K němu přidal ještě dvě stříbrné medaile na 100 a 200 znak a dvě medaile bronzové z disciplín 50 a 100 volný způsob. Poslední individuální mistrovský titul pro JPK AXIS získala Klára Slámová na trati 50 znak. Také ona přidala dvě stříbrné medaile z disciplín 100 a 200 znak. Na znakových tratích Jihlavané získali i další medaile. Bronz si na trati 200znak vyplaval Adam Kružík a stejnou medaili na trati 50 znak získala Kristýna Davidová. Dvě medaile na motýlkových tratích vybojovala Michaela Dvořáková, na 100 metrů bronz a na dvojnásobné trati stříbro. Poslední individuální jihlavskou medaili získala Tereza Horáková za druhé místo na 400 polohově.

I přes absenci Jany Bukovanové se děvčata prosadila také ve štafetách a to třetími místy na 4x100 polohově i 4x100 volný způsob. Za pochvalu stojí určitě i dvě čtvrtá místa Tomáše Veškrny na 200 i 400 polohový závod a šestá místa Jakuba Saubera na 100 i 200 volný způsob. Navíc se oba podíleli na vítězství jihlavských štafet. Do osmičlenného finále se ještě probojovali Vojtěch Sauber na 200 motýlek, Daniel Kučera na 1500 volný způsob a Hana Kučerová a Markéta-Klára Tužinská na 200 motýlek.

Celkově tak plavci JPK AXIS znovu potvrdili svoji příslušnost k absolutní tuzemské plavecké špičce.