Na prvních letošních závodech se našim nejmladším plavcům dařilo

V sobotu 21.ledna se 35 nejmladších plavců z Jihlavského plaveckého klubu AXIS vydalo na své první letošní závody, které se uskutečnily v Pelhřimově. Na tradičním Delfín Cupu pro nejmladší plavce se v konkurenci dalších plaveckých oddílů z našeho kraje rozhodně neztratili a zpět do Jihlavy dovezli celkem 15 umístění na stupních vítězů a 6 nepopulárních čtvrtých míst. Ve štafetovém závodě na 6 x 25 volným způsobem se mezi naše štafety dokázala dostat pouze štafeta ze Spartaku Třebíč. Naše první štafeta zvítězila a druhá skončila na třetím místě. Nejvíce se dařilo Adrianě Kourkové, které se podařilo ve všech svých startech zvítězit a radost z vítězství si vychutnala i Leontýna Trněná, která na nejvyšší stupínek si vyšlápla celkem dvakrát. Dobře zaplavala i Sabina Horáková, která vybojovala celkem tři umístění na stupních vítězů. Dále na stupních pro nejlepší se z našich plavců ještě objevili Izabela Koubová, Alina Sushko, Vojtěch Vladeka, Nikola Pescitová a Natálie Heroutová.