Tradiční Velká cena Prahy

V neděli 14.10. se uskutečnily tradiční podzimní závody v Praze na Radlicích. Jihlavská výprava se jich zúčastnila v hojném počtu 13 sportovců. Hlavním cílem těchto závodů bylo, aby se naši svěřenci dostali do závodního tempa a zaplavali si úvodní časy, od kterých se pak budou odrážet v dalších závodech.

Všichni plavci absolvovali nabitý program, plný náročných disciplín, např. 400vz, 200m. Nejvíce se zadařilo Tereze Duchoslavové, která z radlického bazénu vylovila 3 medaile na 50vz, 100vz a 200z. Na oba krauly se umístila na druhém místě a na znaka byla třetí.

Dařilo se také děvčatům Anně Nestrojilové a Tereze Piklové, která do Jihlavy odváží tři cenné kovy. Tereza byla druhá na 200z a Anna třetí na 100m a 100vz. Mezi další úspěch patří finálová účast Sáry Doležalové na 400vz, kde si vylepšila svůj osobní rekord.

Své nové osobní rekordy, popřípadě letošní maxima si vytvořili také Adam Sauber, Jakub Jirka, Ondra Janýr, Patrik Kourek, Bará Zikmundová, Matěj Horňák a Vojta Matula.

O víkendu 20.-21.10. čeká jihlavské plavce první ČP zimní sezóny, 50. ročník VC Brna. Je to jeden z nominačních závodů na MS do Číny a lze tedy předpokládat, že startovní pole bude velice obsazené.