6. kolo ČP Axis Cup

O víkendu 3.-4.11. se v jihlavských vodách bazénu E. Rošického uskutečnil tradiční závod Českého poháru a to domácí Axis cup.

Jihlavští plavci zde potvrdili narůstající formu vzhledem k MČR a vyplavali si několik cenných kovů.

Velice se dařilo Tereze Horákové, která ovládla celkově pět disciplín- 100m, 200m, 200pz,200p, 400pz. Na 100pz brala stříbrnou medaili, když těsně doplavala za českou prsařskou rekordmankou Petrou Chocovou.

Další z řady úspěšných byl Adam Sauber, který vylovil tři bronzové medaile na 100vz, 50z, 200vz a poté byl stříbrný na 100z.

Svoji přemožitelku nenašla ani Tereza Duchoslavová, když v sobotu zvítězila v letošním nejlepším čase na 200vz. V neděli ještě přidala stříbrnou medaili na 100vz.

Tereza Piklová si svým osobním rekordem na 200z zajistila druhé místo v celkovém pořadí.

V nedělních odpoledních bojích na 400vz si vyplaval bronzovou medaili i Jakub Jirka.

Úspěšná byla i štafeta ve složení Sauber, Matula, Horáková a Duchoslavová, která na 4*50 vz i pz vybojovala stříbrnou medaili.

Poslední medailistkou je čerstvá reprezentantka národního juniorského týmu Lucie Janýrová, která dohmátla třetí na 800 a 200 vz.

Do finále dále postoupili: Anna Nestrojilová, Dominika Poláková, Jaroslav Netolický, Eliška Jirková, Vojtěch Matula, Patrik Kourek, Sára Doležalová, Filip Vondra a Ondřej Vytlačil.

Největší hvězdou plaveckého meetingu byla Simona Kubová(Baumrtová), která dosáhla nejlepšího bodového výkonu závodů, zároveň překonala rekord Axis cupu na 100z o více jak 0,5s. O další pokoření maxima Velké Ceny se zasloužil Filip Chrápavý na 200p.

Nadcházející dílčí závod Českého Poháru proběhne o víkendu 16.-18. 11. a bude ho hostit plzeňský bazén. Závodníci se můžou těšit na opravdu nabyté pole zahraničních, ale i českých plaveckých hvězd.